Scroll Top
Bahçelievler Mah. Azerbaycan Cad. 25/5 Çankaya / ANKARA
0 312 213 15 51

VASİ TAYİNİ DAVA DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

TAKİPSİZLİK (KOVUŞTURMAYA YER OLMADIĞI) KARARINA KARŞI İTİRAZ DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

VASİ TAYİNİ DAVA DİLEKÇESİ ÖRNEĞİ

…………SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

VASİ TAYİNİ

İSTEYEN DAVACI : ……

KISITLI ADAYI      : ………

D.KONUSU              : Vasi tayini istemine ilişkindir.

AÇIKLAMALAR

1- …………..74 yaşında olup ……… senedir alzheimer hastasıdır. …….. hastalığının son safhasında olduğundan kendi başına yemek yemek, tuvalete gitmek gibi temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamadığı gibi hastalığı nefes almayı unutturacak kadar ileri boyuttadır. Sayın Mahkemenizce de bilindiği üzere; ………hastalığının kesin bir tedavisi olmadığı için en azından hastalığın etkilerini azaltmak adına annem düzenli olarak ……. isimli ilacı kullanmaktadır. ….. ait ………. Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği’nden alınan ………… dönemine ait ilaç kullanımı raporunu dilekçem ekinde Sayın Mahkemenize sunuyorum

2-

3- ……

4- Anılan bu nedenlerle; ……. vasi tayin edilmesi zorunluluk halini almış olup ……..hastalığı nedeniyle hareket ettirilmesinin riskli olduğu gözetilerek yukarıda belirtmiş olduğum ikametgahında sağlık tetkik ve kontrollerinin yapılmasını ve alınan rapor neticesinde kısıtlı adayı ……. vasi olarak atanmama karar verilmesini Sayın Mahkemenizden talep ediyorum.

SONUÇ VE TALEP : Yukarıda açıklanan ve Mahkemenizce re’sen görülecek nedenlerle; temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak kadar yaşlı ve hasta olan ……… kısıtlanmasına ve vasisi olarak atanmama karar verilmesini saygılarımla talep ederim.

Vasi Tayini İsteyen Davacı

———-

Yorumlar (1)

Saygi deger admin

Babam yurtdisinda devlet himayesi altinda bakim evinde kaliyor ve vasisi devlet tarafindan gorevlendirilmis bir avukat. (Belcikada ikamet ediyor)
Biz bundan ayri olarak Turkiyede babam icin vasi tayin edebilirmiyiz?
Simdiden tesekkur ederim.

bir yorum bırakın